Marquette International Open 2005

These are the event results for skaters from Copper Country SA

Last First Club Place Event Notes
Ahlborn Jessica Copper Country SA 1 Artistic Level 2 C
Ahlborn Jessica Copper Country SA 6 PrePrelim A FS E
Augustine Rebecca Copper Country SA 1 Showcase Level 2 D
Augustine Rebecca Copper Country SA 7 PrePrelim A FS F
Augustine Rebecca Copper Country SA 1 PrePrelim CM A & B C
Augustine Rebecca Copper Country SA 1 SD Bronze Hickory Hoedown TIE
Augustine Rebecca Copper Country SA 1 PrePrelim Spins C
Crane Amanda Copper Country SA 2 Showcase Level 3 B
Crane Amanda Copper Country SA 3 SD Silver Rocker Foxtrot
Crane Amanda Copper Country SA 5 PrePrel B/Preliminary Jumps B
Crane Amanda Copper Country SA 6 Preliminary FS C
Crane Rachel Copper Country SA 4 Preliminary Spins B
Crane Rachel Copper Country SA 3 Preliminary FS B
Crane Rachel Copper Country SA 1 Showcase Level 3 A
Crane Rachel Copper Country SA 5 PrePrel B/Preliminary Jumps A
Delene Nicole Copper Country SA 2 Artistic Level 2 C
Delene Nicole Copper Country SA 2 No Test/PrePrel A Jumps C
Delene Nicole Copper Country SA 2 SD Pre Silver Foxtrot
Delene Nicole Copper Country SA 2 PrePrelim A FS D
Elchert Eleanor Copper Country SA 2 Juvenile CM A
Elchert Eleanor Copper Country SA 2 SD Gold Quckstep
Elchert Eleanor Copper Country SA 8 Juvenile Spins A
Elchert Eleanor Copper Country SA 2 Juvenile FS
Elchert Eleanor Copper Country SA 2 Showcase Level 5
Erkkila Terra Copper Country SA 1 PrePrelim CM A & B A
Erkkila Terra Copper Country SA 1 No Test/PrePrel A Jumps A
Erkkila Terra Copper Country SA 1 PrePrelim A FS D
Erkkila Terra Copper Country SA 1 Showcase Level 2 A
Etelamaki Madeline Copper Country SA 3 SD Preliminary Rhythm Blues A
Etelamaki Madeline Copper Country SA 2 SD Preliminary Canasta Tango B
Etelamaki Madeline Copper Country SA 4 No Test B CM A
Etelamaki Madeline Copper Country SA 7 PrePrelim Spins A
Etelamaki Madeline Copper Country SA 2 ´╗┐Artistic Level 1 A
Etelamaki Madeline Copper Country SA 3 No Test B FS A
Graff Dana Copper Country SA 3 Showcase Level 6
Graff Dana Copper Country SA 3 Intermediate FS
Graff Dana Copper Country SA 2 SD Gold Viennese Waltz
Graff Dana Copper Country SA 3 Intermediate Jumps
Graff Dana Copper Country SA 2 Intermediate SP A
Graff Dana Copper Country SA 1 Intermediate Spins A
Haataja Jennie Copper Country SA 7 PrePrelim A FS E
Hannon Alanna Copper Country SA 3 No Test/PrePrel A Jumps B
Hannon Alanna Copper Country SA 2 PrePrelim A FS B
Hannon Alanna Copper Country SA 1 Artistic Level 2 B
Hatfield Samantha Copper Country SA 7 Basic Skills Level III FS
Hatfield Samantha Copper Country SA 2 Basic Skills 7 CM
Hilton Claire Copper Country SA 3 Artistic Level 2 C
Hilton Claire Copper Country SA 1 PrePrelim A FS C
Horsch Rebeka Copper Country SA 7 PrePrelim A FS D
Horsch Rebeka Copper Country SA 4 SD Bronze Ten Fox
Horsch Rebeka Copper Country SA 6 Showcase Level 2 D
Johnston Julia Copper Country SA 3 PrePrelim A FS F
Johnston Julia Copper Country SA 3 Showcase Level 2 D
Johnston Julia Copper Country SA 5 PrePrelim CM A & B B
Kronshage Jordan Copper Country SA 3 Juvenile CM A
Kronshage Jordan Copper Country SA 3 Showcase Level 5
Kronshage Jordan Copper Country SA 1 Juvenile Jumps
Kronshage Jordan Copper Country SA 5 Juvenile FS
Lentowich Courtney Copper Country SA 1 Showcase Level 3 B
Lentowich Courtney Copper Country SA 1 Preliminary CM B
Lufkin Noelle Copper Country SA 6 PrePrelim A FS D
Lufkin Noelle Copper Country SA 4 Artistic Level 2 B
Meleen Tara Copper Country SA 1 PrePrelim A FS F
Meleen Tara Copper Country SA 4 No Test/PrePrel A Jumps C
Meleen Tara Copper Country SA 1 PrePrelim CM A & B B
Michaels Karli Copper Country SA 4 ´╗┐Artistic Level 1 A
Michaels Karli Copper Country SA 1 No Test B CM A
Michaels Karli Copper Country SA 1 No Test B FS A
Michaels Karli Copper Country SA 3 No Test/PrePrel A Jumps A
Rice Joscelyn Copper Country SA 6 Basic Skills Level I FS A
Rossi Nicole Copper Country SA 4 No Test B FS A
Rossi Nicole Copper Country SA 6 PrePrelim Spins A
Rossi Nicole Copper Country SA 5 SD Preliminary Canasta Tango A
Rossi Nicole Copper Country SA 2 No Test B CM A
Rossi Nicole Copper Country SA 1 ´╗┐Artistic Level 1 A
Rossi Nicole Copper Country SA 4 SD Preliminary Rhythm Blues A
Williams Mallory Copper Country SA 3 No Test B FS C
Wisti Minori Copper Country SA 1 PreJuv FS B
Wisti Minori Copper Country SA 1 PreJuv Jumps A
Wisti Minori Copper Country SA 1 PreJuv CM A
Woodworth Allison Copper Country SA 8 PrePrelim A FS D
Woodworth Zoe Copper Country SA 6 No Test B FS B
Click any Last Name to see all results for that skater. Click any Event name to see all placements for that event. Medal Placements (1-3) are highlighted in the Place column. Final Rounds and Combined Scores (FS + SP) are highlighted in the Event column.

The results here are provided on a voluntary basis by the USFSA accountants that serve "behind the scenes" at every competition you attend. Be sure to thank them and the LOCs for all the work they do. All accountants are invited to send results from any competition that they serve.